Flört úszódaru

A kézikönyvek, szótárak a betűrendet vagy az abc-t használják ahhoz, hogy rendszerbe foglalják a tartalmukat. Szinte magától értetődő, hogy az a-nál kezdődnek és a zs-nél érnek véget.
Valójában a Szóvégmutató kézikönyv is így rendszerezi a szavakat, csakhogy nem azok elejét, hanem a végüket veszi figyelembe a besorolásnál. Vajon mit lehet kezdeni egy olyan szógyűjteménnyel, ahol minden fordítva van?

Kezdő rímfaragóknak, költőjelölteknek lehetőséget ad flört úszódaru, hogy könnyebben rátaláljanak a megfelelő szóra; az iskolában, otthon, szakköri foglalkozásokon gyakorolni lehet az abc-t izgalmasabb megfigyelési szempontok szerint. A szókincs gyarapításnak is remek eszköze lehet ez a könyv: vajon, kedves Olvasó, tudja-e, hányféle -gép, -jegy, -könyv, -mester, -papír stb.

Lehet játszani: vajon hány szó végződik x-re; ki találja meg hamarabb az -ett végű szavakat; melyik szó jelentését nem ismeri valaki a csont-osok közül? A kézikönyvben nincs benne minden szavunk, csupán kb.
Joreggelt a faszom szécsényfelfalu webkamera
Az igék leggyakrabban egy alakban szerepelnek, az igekötőket az olvasó teheti hozzájuk. Az abc a rendszer alapja, tehát előbb van az a és utána az á; a dz és dzs végű szavak a könyv végén találhatók.

Anyanyelvét szerető, tisztelő és játékos kedvű magyar ember, diák, tanár vagy szülő felfedezhet olyan lehetőségeket is, amelyek ebben flört úszódaru bevezetőben nem szerepelnek. Kívánom, hogy örömmel forgassa ezt a kiadványt!

Maczák Edit.